Společnost METODICA, institut pro další vzdělávání uspořádala již 13. ročník soutěže Finanční gramotnost. V prosinci tak probíhalo školní kolo, kterého se v kategorii 1. stupně zúčastnilo 16 žáků a v kategorii pro 2. stupeň celkem 147 soutěžících z naší školy. Soutěž žákům ukázala, jaké jsou jejich znalosti ze světa financí. Zároveň jim umožnila porovnat své síly s vrstevníky z celé země. Otázky v soutěži se snažily odrážet praktickou stránku učiva a reagovaly na aktuální témata. V kvízových otázkách na žáky čekaly úkoly, které simulovaly situace, s nimiž se setkáváme v běžném životě.

Z výše zmíněné široké základny účastníků školního kola vyplynuli tři nejlepší, ti finančně nejzdatnější: Patrik Šamšula VI.B, Patrik Jurča VIII.A a Alois Chudoba IX.A. Kluci vytvořili tým a 23. ledna se zúčastnili okresního kola. Probíhalo online formou s tím, že testy obsahovaly otázky trojího typu (teoretické, praktické a otázky s více odpověďmi, kdy alespoň jedna odpověď byla správná). Během testu měli povoleny používat jakékoliv pomůcky, včetně kalkulaček a internetu. Test trval maximálně 45 minut čistého času a nebylo možné jej v průběhu přerušit. Soutěžící měli z 26 otázek 22 správně a výsledek jejich testu 85% patřil mezi nejlepší.

Dana Schnaubeltová